Informace pro rodiče klientů týdenního stacionáře

26.02.2013 10:40

Vážení rodiče, dovolte mi popřát Vám v novém roce jménem mým a celého kolektivu pevného zdraví. Tímto dopisem reaguji na podněty Vás, rodičů, z minulého roku, že je pro mnohé obtížné si brát dovolenou z práce pro návštěvu Chotěšic a proto volíme poprvé tuto formu informačního dopisu.

Spolu s tímto informačním dopisem je přiložené i pololetní hodnocení klientů.

Jako tradičně jsme v roce 2012 zvyšovali kvalitu služeb v Chotěšicích. Za všechny snad jen :

• pravidelné masáže klientů
  • pedikúra, manikúra
  • bezplatné internetové připojení pro klienty Wi-fi
  • pro výchovně vzdělávací aktivity – interaktivní tabule a tablety iPad pro využití klientů
  • nový svozový mikrobus s plným vybavením
  • rekonstrukce dvou sociálních zařízení
  • nové formy pro výrobu keramiky
  • fakultativní akce – plavání Jičín, exkurze Kersko a pivovar Nová Paka, divadlo Kolín a Nymburk, návštěva továrny Koh-i-noor a Parkan Libice n/C, tradiční vánoční besídka, 7. společenský ples v Chotěšicích, prodejní výstavy našich výrobků – Chotěšice a Poděbrady

Naše organizace je průkopníkem v zaměstnávání lidí se zdravotním a zejména s mentálním postižením a tak k dnešnímu dni na různých pracovištích zaměstnáváme 35 klientů. V uplynulém období jsme zaměstnali 9 klientů z Chotěšic a v tomto trendu chceme i nadále pokračovat.

Dalším velkým tématem, kterým se naše organizace zabývá je budoucnost našich klientů. Jako způsob života a budoucnosti našich dětí se nám líbí chráněné bydlení v kombinaci se zaměstnáváním v chráněné dílně. Chtěl bych vám tou

to cestou nabídnout výše zmíněnou možnost, neboť se podařilo získat v Poděbradech první byt 4+1 s příslibem dalších bytů vhodných právě pro chráněné bydlení.  Naše organizace má více jak 15 let zkušeností právě s poskytováním těchto služeb a právě v této době po dlouhých letech shánění vhodných bytů nabízíme přednostně klientům z Chotěšic tuto službu. Prosím Vás o zvážení naší nabídky. Pokud o toto projevíte zájem, během jara 2013 Vás rád nezávazně uvítám v Poděbradech na kávu a vše Vám podrobně představím. Prosím zájemce o sdělení „mám zájem o více informací o chráněném bydlení a zaměstnání“ prostřednictvím notýsku.

Důležité informace pro rok 2013:

• Velikonoční pondělí státní svátek – svoz klientů až v úterý 2.4.2013
  • Chceme žít s Vámi ? – prozatím není stanoven termín tohoto koncertu, ale máme přislíbeno pozvání
  • Boganův pohár 31.5 – 2.6.2013 – sportovně branný víkend v Chotěšicích pro přihlášené
  • Závěrečné zkoušky všech pracovních skupin 6.6.2013
  • Odchod a rozjezd na letní prázdniny 28.6.2013
  • Chorvatsko Hotel Thallasotherapia**** Crikvenica 31.7.-8.8.2013
  • Zahájení po prázdninách 2.9.2013

Jako každý rok rodičům a opatrovníků nabízím možnost využít při více jak měsíční nepřítomnosti klienta žádosti o úpravu platby za týdenní stacionář za dané období.

Dovolím si Vám doporučit sledovat naše webové stránky www.hcsrdce.cz , nebo sledovat novinky na našem facebookovém profilu. Mimo aktuálních informací ze života v Chotěšicích zde předkládáme i praktické informace z legislativy.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte telefonicky, emailem, nebo osobně kontaktovat, či kohokoliv z týmu spolupracovníků navštívit.

Mgr. Michal Šmíd

ředitel