Podpora samostatného bydlení a chráněné bydlení

Podpora samostatného bydlení

Potřebné zázemí a pevnou půdu pod nohama pro svůj soukromý život mohou naši klienti získat díky službě podporovaného samostatného bydlení. S pomocí osobní asistence mohou lidé s handicapem žít samostatně ve vlastním bytě v domě zvláštního určení Města Poděbrady.Podporované bydlení má k dispozici celkem 8 bezbariérových bytů v krásné lokalitě v Poděbradech, odkud jsou pohodlně dostupné návazné služby sociálně terapeutické dílny a denního stacionáře.Podle svých potřeb se každý z klientů může obrátit o pomoc nebo radu s každodenními běžnými starostmi a problémy na asistenta každý všední den a po předchozí domluvě i o víkendu. Společně se naučí zvládat praní, žehlení, nákupy, úklid, hospodaření a další nutné úkony všedního dne, mohou se společně pokusit najít vhodné zájmové činnosti a koníčky pro volný čas a ani návštěva lékaře, úřadu, banky nebo vyplňování nepřehledných formulářů nebude překážkou k samostatnému vedení domácnosti a plnohodnotného samostatného života.Smyslem služby podporovaného bydlení je umožnit lidem s handicapem žít v rámci jejich možností běžným způsobem v přirozeném domácím prostředí.

Chráněné bydlení je pobytová sociální služba nabízená lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Cílem je klienty naučit a rozvíjet schopnosti a dovednosti, které vedou k jejich samostatnosti s ohledem na jejich individuální potřeby.Byty se nacházejí v běžném panelovém domě, umožňují klientům co nejvíce se přiblížit majoritní společnosti. Oba byty jsou čtyřpokojové, klienti a klientky mají každý vlastní pokoj a společné prostory - kuchyň, jídelní kout, obývací pokoj, chodbu, koupelnu a 2x WC, k dispozici je i sklepní kóje, kde je možno uložit např. sportovní vybavení apod. Byty nejsou bezbariérové.

iregistr.mpsv.cz/socreg/detail_sluzby.do?736c=dfe97d678a50c60f&SUBSESSION_ID=1320182947394_2

Fotogalerie: Podpora samostatného a chráněného bydlení

/album/fotogalerie-podpora-samostatneho-a-chraneneho-bydleni/snimek-obrazovky-2019-11-20-v-10-21-07-png/

Vedoucí služby